Nasi przyjaciele
Informacje szegółowe
Opis

W imieniu biblisty księdza dr Jose Maniparambil zapraszamy do uczestnictwa w IV weekendzie rekolekcji z cyklu
Szkoła Słowa Bożego „W wieczerniku Jezusa – Ephphatha, Ewangelia Św. Marka”,  który odbędzie się  w dniach 6-8.12.2019r.

Tematem przewodnim IV  weekendu  jest: "WOJNA KRÓLESTWA BOŻEGO Z KRÓLESTWEM SZATANA"
Królestwo Boże wchodzi w cztery osoby!
Typowy Dzień Jezusa-cztery rzeczy, które Jezus robił w ciągu swojego dnia.
Pierwszy cud Jezusa w Ewangelii Marka: egzorcyzm
Pierwsze uzdrowienie dokonane przez Jezusa w Ewangelii Marka: zmartwychwstanie rodziny.
Królestwo Boże wywołuje pięć konfliktów!
Od wyświęcenia Dwunastu po odrzucenie Jezusa w Nazarecie-misja Jezusa w łodzi.
Na te i wiele innych pytań...... 

Cykl rekolekcji jest tak pomyślany by można było uczestniczyć w dowolnie wybranym weekendzie. Nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich  6 weekendowych spotkaniach.

Podczas kolejnych spotkań, siedząc z Jezusem  w Wieczerniku, wspólnie z Nim studiujemy kolejne rozdziały  Ewangelii świętego Marka. W programie  nauczania o. Jose, uwielbienie prowadzone przez Wspólnotę Kairos,  codzienna  Eucharystia i Adoracja.
Oczekujemy wielu znaków i cudów oraz głębokiego spotkania z Jezusem w Słowie Bożym.

W recepcji można będzie zakupić nowo wydaną książka ks. Jose pt. Effatha, Ewangelia św. Marka   (komentarz do całej Ewangelii św. Marka) , stanowiącą przewodnik uczestnika w trakcie całego cyklu rekolekcji.

Ksiądz Jose Antonio Maniparambil mówi:

„Marek napisał swoją Ewangelię posługując się łukami. Istnieje u niego zawsze ścisły związek pomiędzy tym, co stało się wcześniej a tym,
co dzieje się później. Jeśli nie dojrzymy tych łuków, nie pojmiemy przesłania danego tekstu. Na przykład, w najstarszych rękopisach
Ewangelia Marka kończy się niespodziewanie sceną, w której kobiety docierają do grobu Jezusa i grób wydaje się być pusty.
Ale czy jest rzeczywiście pusty? Okazuje się, że siedzi w nim po prawej stronie młody człowiek w białych szatach! Otwarty grób zawiera
przesłanie. Młodzieniec mówi kobietom, że Jezus idzie przed nimi do Galilei i że tam Go zobaczą.

Czy werset ten implikuje objawienie się Zmartwychwstałego? A może Jego paruzję – powtórne przyjście? Czy też początek misji chrześcijańskiej?
Albo powrót do korzeni przedstawionych w Mk 1, 9; 14-15?”.

========================================================================

Cały cykl  Rekolekcji Szkoła Słowa Bożego „W wieczerniku Jezusa – Ephphatha, Ewangelia Św. Marka” obejmuje 6 weekendowych spotkań,
które rozpoczynać się będą w piątek wieczorem i kończyć w niedzielę po południu.
Kolejny ostatni weekend to 28 marca-1 kwietnia 2020 roku

Na każdy weekend będą ogłaszane oddzielne zapisy. Nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich 6 spotkaniach lecz można uczestniczyć w dowolnie wybranych weekendach.

Miejsce: Dom Pafialny Parafii p.w. Niepokalanego Serca Maryi; ul. Ks. Stanisława Suchowolca 27; 15-565 Białystok

Prowadzący: ks. dr Jose Maniparambil

Organizator: Wspólnota Kairos

Koszt uczestnictwa: 60 zł od osoby. Koszt ten obejmuje: kawę i herbatę w trakcie rekolekcji ( koszt nie obejmuje przewodnika uczestnika). Zachęcamy bardzo do wykupienia zestawu posiłków tak aby całe nasze zaangażowanie skupić na przeżywanych treściach.
Koszt posiłków to jedyne 40 zł od osoby za cały zestaw (zestaw obejmuje 2 kolacje i 2 obiady  tj. kolacja w piątek, obiad i kolacja w sobotę oraz obiad w niedzielę).