Nasi przyjaciele
Informacje szegółowe
Opis

Rekolekcje „Oddanie swojego życia Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi”
przygotowujące do całkowitego ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Jej ręce
według nauki św. Ludwika Marii Grignion de Montforta;

Matka Boża na tyle będzie działać w Twoim życiu, na ile Jej się oddasz.

_____________________________________________________________

 

INFORMACJE PORZĄDKOWE

RECEPCJA

W dniu rekolekcji recepcja zostanie otwarta od godz. 16.30 i będzie czynna do końca dnia. Będzie tam kilka stanowisk obsługi Uczestników, pogrupowanych alfabetycznie i oznakowanych literami.

Prosimy o zabranie ze sobą dowodu tożsamości oraz potwierdzenie dokonania opłaty (wydruk przelewu lub np. potwierdzenie w aplikacji banku w telefonie komórkowym). Po potwierdzeniu wpłaty Uczestnik otrzyma identyfikator i będzie mógł wejść do hali.

MIEJSCA SIEDZĄCE

Każdy Uczestnik otrzyma miejsca siedzące –  na płycie hali. Nie są one numerowane. Każdy będzie mógł zająć wybrane przez siebie miejsce, ale zgodnie ze wskazaniami służby porządkowej, tj. na płycie.
Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawione przedmioty czy utratę cennych przedmiotów.

DZIECI

Rodzice lub opiekunowie sami zajmują się dziećmi i ponoszą za nie odpowiedzialność.
Dla najmłodszych w rogu w hali mogą być rozłożone materace.

POSIŁKI

W szkole będzie stoisko z  kawą, herbatą w cenie opłaty za rekolekcje.
Na etapie rejestracji jest możliwość zamówienia obiadu oraz 2 kolacji

PARKINGI

Kierowaniem ruchem przy parkingach będą zajmować się porządkowi – w kamizelkach odblaskowych oraz z odpowiednimi identyfikatorami. Obsługiwane przez nich parkingi są wyłącznie dla samochodów osobowych.

1. Przy hali jest ogólnodostępny parking nr 1 wzdłuż ulicy dojazdowej do kompleksu szkolnego oraz parking nr 2 na placu szkolnym dla osób niepełnosprawnych i organizatora, służb.
2. Uwaga! Mogą tam wjechać tylko posiadacze karty osoby niepełnosprawnej oraz w wyjątkowych wypadkach pojazdy z osobami starszymi, mające trudności z poruszaniem się itp.
O wpuszczeniu pojazdu będą decydować porządkowi.
3. W niedalekiej odległości od hali sportowej przy ul. Szkolnej jest ogólnodostępny parking przy kościele.
W tych miejscach nie będzie już służb porządkowych.

NOCLEGI
Najbliższe miejsca noclegowe:
-Internat Zespół Szkół w Dąbrowie Biał, ul. 1000-lecia PP 24,
(osoby rezerwują nocleg w internacie zgłaszając  to do organizatora, płatnośc bezpośrednio w internacie przez uczestników)

-Zajazd na skarpie: tel. 513 650 353
w okolicy są jeszcze inne miejsca noclegowe (agroturystyka)

WPŁATY
W przypadku wpłat zbiorowych wystarczy wykonać tylko jedną wpłatę, a w tytule przelewu podać numery rejestracyjne.
Po zaksięgowaniu wpłaty potwierdzenie zostanie przesłane na adres e-mail rejestrującego.
Wniesiona opłata w przypadku rezygnacji nie podlega zwrotowi.

___________________________________________________________

O rekolekcjoniście i rekolekcjach

O. Mihovil Filipović, S.M.M. ze Zgromadzenia Ojców Misjonarzy Montfortanów które zostało założone przez św. Ludwika Marię Grignion de Montforta we Francji
Urodził się w mieście Derventa (Chorwacja) w rodzinie katolickiej.

Do zgromadzenia Montfortianów, wskazanego przez proboszcza, młody Mihovil wstąpił w 1988 r. Formację zakonną odbył w Weronie, a studia teologiczne w Rzymie na Lateranum (1990-95). W 1997 r. wrócił do ojczyzny, do Zagrzebia. Niezapomnianym wydarzeniem, które do dziś wspomina z wielkim wzruszeniem, było spotkanie z Janem Pawłem II. Błogosławieństwo papieskie otrzymane w dniu wyjazdu z Wiecznego Miasta na dalszą kapłańską drogę jest dla niego wsparciem, zwłaszcza w trudnych momentach.

Po raz pierwszy odwiedził Polskę w 1998 r. jako pielgrzym. Od kilku lat mieszka w Częstochowie. W cieniu Jasnej Góry, jak stwierdza, znalazł się z Opatrzności Bożej, której na co dzień doświadcza.

„Ponieważ Maryja jest środkiem pewnym, drogą prostą i niepokalaną, by dojść do Chrystusa i znaleźć Go niezawodnie, dlatego dusze, które mają zabłysnąć szczególną świętością, muszą znaleźć Jezusa przez Maryję (…). „-stwierdza o. Mihovil Filipović.

„Nie traćcie nadziei. Lecz zwycięstwo jeśli przyjdzie, będzie to zwycięstwo Najświętszej Maryi Panny. Niepokalana dopomoże wam do zwycięstwa” (kard. August Hlond).

W książce „Traktat o prawdziwym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”, Montfort opisuje rolę Maryi i podaje zasadę jak żyć w relacji z Maryją, aby kształtowanie do świętości przez Ducha Świętego mogło w nas się realizować. O duchowości św. Ludwika najbardziej świadczy i pisze Jan Paweł II. Sięgając do Encykliki „Redemptoris Mater”, n.48:Zarówno duchowość maryjna, jak i odpowiadająca jej pobożność znajdują przebogate źródła w historycznym doświadczeniu osób i wspólnot chrześcijańskich żyjących pośród różnych ludów i narodów na całym globie. W tym względzie miło mi przypomnieć-wśród wielu wyznawców i nauczycieli tej duchowości-postać św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, który zachęca chrześcijan do poświęcenia się Chrystusowi przez Maryję, widząc w nim skuteczny sposób wiernego realizowania w życiu zobowiązań Chrztu świętego.

Święty Ludwika Marii Grignion de Montfort  w „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” zapisał formułę zawierzenia Maryi, zawartą w słowach „Totus Tuus”. Zawołanie to papież Jan Paweł II wybrał jako dewizę swego pontyfikatu.