Nasi przyjaciele

"Oto biedak zawołał, a Pan go usłyszał, i wybawił ze wszystkich ucisków"

(Ps 34, 7)

Wspólnota Kairos zaprasza na spotkanie

POGOTOWIA DUCHOWEGO

w czwartek 2 czerwca
w godz. 19.00-21.00.
Będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej, rozmowy duchowej lub sakramentu pokuty.
Gdzie: Dom Parafialny ul.ks. St. Suchowolca 27, Dojlidy, Białystok

(Ps 34, 7)

Wspólnota Kairos zaprasza na


MSZĘ ŚWIĘTĄ Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE


w każdy trzeci czwartek miesiąca
o godz. 18.00

Gdzie:Kościół p.w. Niepokalanego Serca Maryi ul.ks. St. Suchowolca 27, Dojlidy, BiałystokInformacje szegółowe
Opis

Rodzimy się jako synowie, aby stawać się mężami i ojcami. Na drodze życia przekonujemy się, że nie jest łatwo pozwolić się prowadzić jako syn, budować relację jako partner i dawać siebie jako ojciec. Mężczyzn-mężów, którzy pragną rozwijać własną tożsamość, Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji zapraszamy na rekolekcje tylko DLA MĘŻÓW. Poprowadzą je: Ks. Kamil Dąbrowski i mężowie: Waldek Okulus, Michał Zaniewski, Robert Lubowicki, 
 

MĄŻ

Staję się mężem poprzez decyzję. To nie tylko moment zawarcia związku, rytuał czy ceremonia. Decyduję się na tych, których przyjmuję w odpowiedzialność. Wartość i znaczenie decyzji odkrywam poprzez rozpoznanie w sobie najpierw chłopca, który nie chce ani wydorośleć, ani podejmować decyzji. Ucieka w świat bajek i zabaw, świat pozbawiony konsekwencji i odpowiedzialności. Chłopiec bawi się i nie musi się obawiać, że za zabawę ma być odpowiedzialny i ponosić jakiekolwiek konsekwencje. Mężczyzna, który jest takim chłopcem, z biegiem czasu straci tych, którzy zostali mu powierzeni, ci bowiem nie mogą na niego liczyć. Gdy jednak chłopiec chce stać się mężczyzną i mężem, utrzymać relację z najważniejszą osobą w jego życiu, czyli żoną, uczy się, że jako mąż podejmuje decyzję na życie w relacji i że ona staje się też jego sprawą. Nie wiedząc, na czym polega budowanie relacji, uczy się jej i poznaje jej prawa. Nie znając żony jako kobiety i jej świata, poznaje go i na tej drodze staje się najlepszym na świecie specjalistą od jej natury i życia. Podejmując taką decyzję, przyjmuje konsekwencje życia w relacji i procesie budowania więzi.

OJCIEC

Stawać się ojcem, to stawać się partnerem Boga. Być ojcem, to mieć w sobie życie, aby dawać życie innym. Posiadać siłę, aby być oparciem dla innych. Wychodzić z własnego egoizmu, aby przyjmować drugiego człowieka. Stawać się ojcem, to być sytym, aby nie objadać własnych dzieci. Nie bać się tracić, gdyż wtedy się zyskuje. Nie wykorzystywać innych, ale być dla nich bezinteresownym darem. Żyć z pasją, aby inspirować innych w szukaniu własnej. Stawać się ojcem, to być szczęśliwym, aby rodzić do szczęścia. Trudno jest być dobrym ojcem, ale nie jest to niemożliwe. Ojciec to ktoś, kto się rozwija, odkrywa własne słabości i pokonuje je. Dobry ojciec nie musi być doskonały, wystarczy, gdy jest silny i czuły. Nie musi być wszechmogący niczym bóg, ale Boga może mieć za partnera. Nie musi wszystkiego wiedzieć, wystarczy, gdy chce się rozwijać. Nie musi posiadać siły olbrzyma, wystarczy, gdy potrafi współpracować. Może popełniać błędy, ale niech nie boi się do nich przyznać. Ojcostwo to życie towarzyszące innemu życiu.

Ofiara: na potrzeby organizacji rekolekcji  (80 zł) obejmuje obiad i kolację w sobotę oraz kawa, herbata i ciastka w trakcie trwania całych rekolekcji.
Początek:  sobota 21.11.2020 RECEPRCJA RUSZA 8:30, pierwszy punkt programu 9:00 Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne ul. Kościelna 1A Białystok.
Czas trwania rekolekcji: sobota – zakończenie około 20:00,  niedziela – od 8:30 do 15:00

W trakcie rekolekcji będzie zbierana DOBROWOLNA OFIARA NA DZIEŁO EWANGELIZACJI.
Prosimy zabrać ze sobą: Biblię (Stary i Nowy Testament), długopis, notatnik

REKOLEKCJE SĄ CAŁOŚCIĄ, DLATEGO ZAPRASZAMY DO ZAREZERWOWANIA SOBIE CAŁEGO WEEKENDU
I BYCIA NA REKOLEKCJACH OD POCZĄTKU DO KOŃCA .
Są to rekolekcje dochodzone, bez noclegu.

OGRANICZOLA LICZBA UCZESTNIKÓW-REKOLEKCJE DLA 60 mężów, w recepcji zostaniesz poproszony o podpisanie OŚWIADCZENIA (obecnie standardowego, że: nie jesteś na kwarantanie itd.), prosimy o zabranie ze sobą MASECZKI, aby wszyscy czuli się na rekolekcjach bezpiecznie.

Wymagana jest minimum zaliczka w wysokości 30 PLN ,
którą należy wpłacić po otrzymaniu informacji o zarejestrowaniu na rekolekcje. Dopiero wpłacenie zaliczki jest potwierdzeniem uczestnictwa w rekolekcjach.

UWAGA:
W przypadku rezygnacji z rekolekcji wpłacona ofiara nie jest zwracana
pozostałą kwotę 50 zł należy uiścić w dniu rozpoczęcia rekolekcji w Recepcji
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt e-mail.

Rejestrując się podajesz dane niezbędne do realizacji rekolekcji.

  • Klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych celem publikacji w mediach

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci wizerunku na współnej fotografii i/lub transmisji w telewizji izydor.tv, w celu rozpowszechniania w mediach na następujących polach eksploatacji: (media społecznościowe, strona internetowa chcejezusa.pl, izydor.tv z ewentualnym zestawieniem z wizerunkami innych osób) przez CHCE w okresie 10 lat od udostępnienia, zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1) oraz ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 z zm.)Oświadczam, że zrzekam się dodatkowego wynagrodzenia z powyższego tytułu.

  • Klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez CHRZEŚCIJAŃSKIE CENTRUM EWANGELIZACJI zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 12004z zm.)